Siatka bazaltowa do zbrojenia murów


Wzmocnienie spoin poziomych ścian murowanych, murów wykonanych z wielkoformatowego kamienia ceramicznego i bloczków komórkowych o pustkach powyżej 30%. Łączenie warstw okładzin ściennych wykonanych z cegieł z warstwą bazową z kamieni wielkoformatowych lub bloczków komórkowych.

Ze względu na niską przewodność cieplną siatek bazaltowych, utrata ciepła przez ściany jest zmniejszona, a problem "zimnych mostków", który jest typowy dla siatek metalowych, został rozwiązany. Bazaltowa siatka murarska nie ulega korozji i jest wysoce odporna na agresywne środowisko, w przeciwieństwie do metalu, co pozytywnie wpływa na trwałość konstrukcji.

Bazaltowa siatka murarska ma wysoki współczynnik przyczepności do zaprawy, co oznacza, że mur wzmocniony tym materiałem będzie doskonale pracował i rozkładał obciążenia rozciągające i zginające.

Bazaltowa siatka murarska jest łatwa w obróbce, lekka i szybka w cięciu. Siatka bazaltowa jest dostarczana w rolkach i jest łatwa w transporcie na plac budowy oraz w podnoszeniu na wysokość, coznacznie skraca czas potrzebny na prace budowlane.

Bazaltowa siatka murarska i zaprawa mają ten samwspółczynnik rozszerzalności cieplnej, co zwiększa liczbę cykli zamrażania i rozmrażania, które możewytrzymać konstrukcja. Bazaltowa siatka murarska jest materiałem przyjaznym dla środowiska, nie jest
szkodliwa dla środowiska i zdrowia ludzkiego.